Labmedya - Laboratuvar ve Sağlık Gazetesi

info endüstri

labmedya_reklam_basili copy000

Azimle ve özenle çalışıp ortaya çıkardığımız sektörün ilk ve tek yayımı “LabMedya” 11 yaşında… 

İlk adımını sağlık ve laboratuvar sektöründe aranan bir yayım olmak için atan, sektörel haberlere yer vermesinin yanında; alanına ilişkin en yeni bilgileri sunan, okuyucularının kendi deneyimleriyle oluşturduğu gözlemlerini zenginleştirmesini sağlayan LabMedya; amacına ulaşmanın ve sektörde tek olmanın verdiği gururla hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor.

İsmimizden de anlaşılacağı gibi laboratuvar sektörüne yönelik bir medya organı olan “LabMedya” olarak biz; tamamen bağımsız ve özgür içeriklerle görünürlüğümüzü geniş kitlelere ulaştırıyoruz.  

Tüm bunlarla doğru orantılı olarak; yurtiçi ve yurtdışında birçok fuara katılıyor, sektörel tüm organizasyonlarda bulunmaya gayret ediyoruz. Her yıl çıkardığımız “İngilizce Özel” sayımızla özellikle yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip üreticilerimize fayda sağlıyoruz. 

Her sayfası renkli olarak iki ayda bir hazırladığımız LabMedya’yı, 13.000 adet tiraj ile basıyoruz. Üstelik direk posta yolu ile sektöre dâhil olan kişilerden hiçbir ücret almıyor, ilgili kişinin adına gönderiyoruz.  Aynı zamanda web sitemiz ve mobil uygulamalarımızla birlikte online ve interaktif olarak okunabilmenin avantajını taşıyoruz. 

Toplamda ulaştığımız kişi sayısı 40.000 üzerinde olmakla beraber; akıllı telefondan ya da tabletten “Turkcell Dergilik” uygulamasıyla keyifle indirilip okuma imkânı sunuyoruz. Üstelik 30.000 kişiye E-mail yolu ile her sayının soft kopyasını gönderiyoruz. Aynı zamanda sosyal medya mecrasını da aktif olarak kullanıyor ve günlük sıcak bilgiler paylaşıyoruz.  

Bu çerçevede daha fazla bölgeye, her laboratuvara ve ile ilgili kişilere ulaşarak; amaçlar doğrultusunda yönümüzü değiştirmeden ileriye adım atmayı hedef belirliyoruz.

 

Hedef Kitle Verileri

Türkiye’nin tüm illerine ulaşmamız ve merakla beklenen bir yayım olmamız sayesinde, görünürlüğümüzün ve hedef kitlemizin oranları gün geçtikçe artmaktadır.

İçinde laboratuvar bulunduran tüm sektörleri ve çalışanları kapsayan LabMedya; kimya, biyoloji, çevre, fizik, sağlık, gıda, teknoloji ve bilim gibi birçok alanı içeriyor.

Özellikle;

 • Üniversitelerin ilgili bölümleri ve öğretim üyeleri
 • Tıp ve Eczacılık Fakülteleri (Histoloji, mikrobiyoloji, biyokimya, farmasötik kimya vb.)
 • Dekanlıklar, başhekimler, satın almacılar
 • Kamu kuruluşlarının laboratuvarları (İl kontrol, referans, tarım, gıda laboratuvarları)
 • Fabrikaların kalite kontrol laboratuvarları
 • Özel laboratuvarlar
 • Sektörel firmalar (Kimyasal, laboratuvar malzemesi, cihazı satıcıları, medikalciler vb.) gibi daha birçok kişiyi ilgilendiren bir yayım olma niteliğindedir.

Yüzlerce kişinin katıldığı “Okuyucu Anketi”mizde LabMedya’nın popülerliğinin gün geçtikçe daha da arttığını gözlemlemekteyiz. Ulaştığımız kişi sayısının 40.000’i aştığı günümüzde anket verilerinden çıkan sonuçlar ise şöyle;

 • 18 yaş ve üstündeki sektörle ilgili kişilerin dikkatini çekiyoruz,
 • Posta, E-mail ve mobil uygulama üzerinden bizlere ulaşan kişilerin oranı ortalama aynı değerde,
 • Posta yoluyla ulaştığımız okuyucuların yaklaşık %70’i LabMedya’yı hiç atmadan saklıyor, 
 • Yeni ürün, kaynak ve güncel haberlerin takibi için okuyucularımızın %80’i web sitemizi (labmedya.com) kullanıyor,
 • Okuyucularımızın %85’i sosyal medya hesaplarımızı takip ediyor ve paylaşımları beğeniyor
 • LabMedya’yı 1 ile 10 arasında puanlamalarını istediğimizde ise şöyle bir grafikle karşılaşıyoruz.

Labmedya’nın çeriğini 1 ila 10 arasında puanlandırarak değerlendirir misiniz?

soru_

 

SEKTÖREL DAĞILIM TABLOSU

 
grafik
 
 
 

oranlar 
 

labmedya_fuar_karmagorsel

Aynı zamanda yayınımız web sitemiz ve mobil uygulamamız ile online ve interaktif olarak okunabilmektedir. Ayrıca mail bankamızda bulunan bu sektördeki yaklaşık 30.000 kişiye de e-mail yoluyla soft kopya olarak gönderilmektedir. 

Özet olarak ulaştığımız kişi sayısı toplamda 40.000’i geçmektedir.

Sosyal medyada da popüler olan Labmedya her geçen gün dahada fazla takip edilmektedir. Facebook sayfamızda hemen hemen hergün sektör, bilim, sağlık ve teknoloji ile ilgili güncel haberler paylaşılmakta ve büyük ilgi görmektedir. 

Vizyonumuz ulaşacağı her noktada, insanların ilgisini çekecek, okutabilecek ve her sayısını merakla bekletecek bir yayın olmaktır. Bu bağlamda içeriğimiz ve tasarımımız tamamen insanların ilgisini çekecek ve sıkmayacak bir şekilde hazırlanmaktadır. Hedefimiz Türkiye’de ki ve Türk Cumhuriyetlerinde ki her laboratuvara ve laboratuvar ile ilgili herkese ulaşmaktır.

 

 
 
3WTURK CMS v8.3.1